İBL İstanbul Basketbol Ligi’nde 28. Haftanın Panoraması

11

İstanbul Basketbol Ligi’nde 2021 – 2022 sezonu 28. hafta heyecanı geride kalırken yine birbirinden önemli bireysel performanslar ortaya çıktı.

Sezonun 28. haftasında 14 – 20 Mayıs 2022 tarihleri arasında 7 farklı yaş grubunda birbirinden keyifli toplam 20 karşılaşma oynandı. İşte haftanın öne çıkanları…

U10 GRUBU

HAFTANIN SONUÇLARI

DİNAMO U10 30 – 5 KOZ BASKET U10
İMSK KOZYATAĞI U10 22 – 21
BOĞAZIN İNCİLERİ BASKETBOL U10
ASYA KARTALLARI U10 54 – 11 EFOR U10
BOĞAZIN İNCİLERİ BASKETBOL U10 16 – 24 İMSK KARTAL U10
ASYA KARTALLARI U10 38 – 21 DİNAMO U10

HAFTANIN “EN”LERİ

HAFTANIN TAKIMI: ASYA KARTALLARI
HAFTANIN OYUNCUSU: KUZEY ÇAKIR İMSK KOZYATAĞI
HAFTANIN ANTRENÖRÜ:

HAFTANIN EN İYİ BEŞİ

ARAS ALİ TOPAY DİNAMO
KUZEY ÇAKIR İMSK KOZYATAĞI
KUZEY BAYRAKTAR ASYA KARTALLARI
EMİR KOÇ BOĞAZIN İNCİLERİ
MERT AŞÇI ASYA KARTALLARI

U11 GRUBU

HAFTANIN SONUÇLARI

KIZILTOPRAK U11 43 – 27 TUZLA GELİŞİM U11
ANKA GÖZTEPE U11 29 – 41 İMSK KOŞUYOLU U11
UA AKADEMİ U11 44 – 12 GK SPOR U11

HAFTANIN “EN”LERİ

HAFTANIN TAKIMI: UA AKADEMİ
HAFTANIN OYUNCUSU: KEREM YETKİNER KIZILTOPRAK
HAFTANIN ANTRENÖRÜ:

HAFTANIN EN İYİ BEŞİ

KEREM YETKİNER KIZILTOPRAK
ALYA GÖKDENİZ UA AKADEMİ
UYGAR AYDIN İMSK KOŞUYOLU
BATUHAN CANGÜNER İMSK KOŞUYOLU
KUZEY RÜZGAR HALİS KIZILTOPRAK

U12 GRUBU

HAFTANIN SONUÇLARI

KIZILTOPRAK U12 25 – 76 UA AKADEMİ A U12
ASYA KARTALLARI GRİ U12 40 – 19 EFOR U12
KÜÇÜKYALI GELİŞİM U12 49 – 15 İMSK KOZYATAĞI U12
ASYA KARTALLARI KIRMIZI U12 48 – 17 İMSK KARTAL U12

HAFTANIN “EN”LERİ

HAFTANIN TAKIMI: UA AKADEMİ A
HAFTANIN OYUNCUSU: TOPRAK YAZGILI
ASYA KARTALLARI KIRMIZI
HAFTANIN ANTRENÖRÜ:

HAFTANIN EN İYİ BEŞİ

TOPRAK YAZGILI
ASYA KARTALLARI KIRMIZI
EREN ZEYTUN UA AKADEMİ A
HASAN DÜLGER UA AKADEMİ A
CAN ARAS BÜLBÜL
ASYA KARTALLARI GRİ
EFE ORAL UA AKADEMİ A

U14 GRUBU

HAFTANIN SONUÇLARI

MARMARA ELİT U14 54 – 43 İMSK KOZYATAĞI U14
DİNAMO U14 33 – 57
KÜÇÜKYALI GELİŞİM U14
BOĞAZİÇİ U14 43 – 52 UA AKADEMİ U14
İMSK KOŞUYOLU U14 34 – 27 MARMARA ELİT U14
CEVİZLİ ATAK U14 25 – 56 ANKA GÖZTEPE U14

HAFTANIN “EN”LERİ

HAFTANIN TAKIMI: KÜÇÜKYALI GELİŞİM
HAFTANIN OYUNCUSU: EFE GÜRLER İMSK KOZYATAĞI
HAFTANIN ANTRENÖRÜ:

HAFTANIN EN İYİ BEŞİ

EFE GÜRLER İMSK KOZYATAĞI
ZEKİ CAN LAYİÇ MARMARA ELİT
YİĞİT TARIMDA KÜÇÜKYALI GELİŞİM
İSMAİL ERDEM KARAHAN KÜÇÜKYALI GELİŞİM
KEREM ŞAHİNLER UA AKADEMİ

U16 GRUBU

HAFTANIN SONUÇLARI

MARMARA ELİT U16 27 – 49 İMSK ÜSKÜDAR U16
ASYA KARTALLARI U16 34 – 28 EFOR U16
FESK U16 84 – 42
KOŞUYOLU BASKETBOL U16

HAFTANIN “EN”LERİ

HAFTANIN TAKIMI: FESK
HAFTANIN OYUNCUSU: ARDA TAŞGİT FESK
HAFTANIN ANTRENÖRÜ:

HAFTANIN EN İYİ BEŞİ

ARDA TAŞGİT FESK
KADİR VAROL FESK
ARDA DEMİRKIRAN MARMARA ELİT
ERTAÇ ERK
KOŞUYOLU BASKETBOL
EFE KUBAT
KOŞUYOLU BASKETBOL

U18 GRUBU

HAFTANIN SONUÇLARI

TUZLA GELİŞİM U18 30 – 51 BOĞAZİÇİ SK U18
MARMARA ELİT U18 40 – 58 ORTAÇEŞME SK U18

HAFTANIN “EN”LERİ

HAFTANIN TAKIMI: ORTAÇEŞME
HAFTANIN OYUNCUSU: SELAMİ DEMİRTAŞ BOĞAZİÇİ
HAFTANIN ANTRENÖRÜ:

HAFTANIN EN İYİ BEŞİ

SELAMİ DEMİRTAŞ BOĞAZİÇİ
BATU KURT MARMARA ELİT
YUSUF ÖDEMİŞ ORTAÇEŞME
SÜLEYMAN KAAN KAÇMAZ TUZLA GELİŞİM
EGE ÖZKAYNAK BOĞAZİÇİ

BÜYÜK ERKEKLER GRUBU

HAFTANIN SONUÇLARI

ACARLAR BE 63 – 79
ARKIN BELEK ACADEMY BE
EMA BE 66 – 60 İMSK BE

HAFTANIN “EN”LERİ

HAFTANIN TAKIMI:
ARKIN BELEK ACADEMY
HAFTANIN OYUNCUSU: MUSTAFA BURAK BAYRAKER
ARKIN BELEK ACADEMY
HAFTANIN ANTRENÖRÜ:

HAFTANIN EN İYİ BEŞİ

MUSTAFA BURAK BAYRAKER
ARKIN BELEK ACADEMY
HÜSNÜ BURAK SEZGİN EMA
TANER BALCI
ARKIN BELEK ACADEMY
BRAND GEÇERGİL ACARLAR
FURKAN BARAN YILDIZ EMA